“Szépkorúak” Nyíregyházi Olimpiája
Közel 400 résztvevővel startol el szeptember 4.-én(csütörtökön) a  “Szépkorúak” Nyíregyházi Olimpiája Nyíregyháza MJV és a Nyírsuli Kft. szervezésében.
Közel 400 résztvevővel startol el szeptember 4.-én (csütörtökön) a “Szépkorúak” Nyíregyházi Olimpiája Nyíregyháza MJV és a Nyírsuli Kft. szervezésében.
– Az eseményre első alkalommal kerül sor és  szeretnénk vele hagyományt teremteni – mondta el Kósa Árpád, a Nyírsuli Kft. ügyvezetője pénteken a Városházán tartott sajtótájékoztatón.
A rendezvényről Kósa Tímea, Nyíregyháza MJV alpolgármestere elmondta, hogy 18 nyíregyházi nyugdíjas szervezetőből jelezték és adták le nevezésüket a sportolni vágyók. A legfiatalabb induló 55 éves, a legidősebb pedig 93 éves.
A csütörtöki eseményen hét versenyszámban – tekében, kosárlabdában, büntető dobásban, asztaliteniszben, 100 és 400 m síkfutásban, teniszben és ügyességi sportvetélkedőkben mérhetik össze a tudásukat a benevezett versenyzők.
A nap végén mindenki emléklapot kap és természetesen versenyszámonként az első három helyzett éremdíjazásban részesül.
Az esemény fővédnöke Dr. Kovács Ferenc, Nyíregyháza MJV polgármestere.