Helebrandt Máté szerdán vág neki a távnak
Szerdán 9.20-tól rajtol el a nyíregyházi gyalogló, Helebrandt Máté futama a 22. Atlétika Európa bajnokságon, Zürichben.
– Az időjárás eléggé változékony, a melegnek nem nagyon örülnék, viszont ha egy kicsit hűvös lenne az idő, az nagyon jó lenne. Itt vannak a legnagyobb ellenfeleim, az orosz és az ukrán gyaloglók, ők idén nagyon jó formában vannak, de remélem, hogy sikerül nagyon időt elérnem a versenyen. – adott rövid helyzetjelentést Helebrandt Máté, aki 20 kilométeres távon indul.
A magyar színeket 27 atléta képviseli a kontinens idei legnevesebb atlétikai megméretettésén. A bajnokságra 1439 nevezés érkezett be, ebből 788 férfi és 651 női versenyző áll majd rajthoz.