Az ugrók nagy bajnoki dobása
A tavalyihoz hasonlóan ismét háromnapos volt az országos felnőttbajnokság, amely immár 119. volt a sorban. A helyszín ugyanakkor teljesen újnak számított, hiszen Székesfehérváron, a vadonatúj Bregyó-közi Sportközpontban rendezték meg a viadalt.

Az országos bajnokságot négy éremmel zárták Székesfehérváron a Nyírsuli atlétái.
Az országos bajnokság kapcsán ugyan a két olimpiai érmes, a bajnok kalapácsvető Pars Krisztián és az ezüstérmes diszkoszvető, Kővágó Zoltán remeklését emlegetik, ám természetesen a nyíregyházi sportolók is hagytak nyomot maguk után. A Nyírsuli küldöttsége egy arany-, két ezüst- és egy bronzéremmel zárta az ob-t.
A bajnoki címet Bakosi Péter szerezte, az ifjú magasugró zsinórban harmadszor szerezte meg az elsőséget. Ezúttal 217 centis teljesítmény szükségeltetett az aranyéremhez. A két ezüst közül az egyik is ugróhoz, Pál Robinhoz kötődik, ő hármasugrásban lett második. A másik ezüst szintén a kellemes meglepetés kategóriájába tartozik, hiszen diszkoszvetésben Kerekes Dóra remek versenyzéssel, két centire megközelítve az ötven métert érte el.
A férfiak diszkoszvetésében is állt az ezüst a nyíregyházi versenyzőnek, Szikszai Róbertnek, ám ő hét centivel elmaradt az őt szintén megelőző Seres Andrástól, vagyis meg kellett elégednie a bronzéremmel.
119. országos felnőttbajnokságA székesfehérvári viadalon a Nyírsuli versenyzői által elért eredmények
Férfiak100 m, döntő: 8. Ónodi Dávid 10.85 (előfutamban: 10.80).200 m, 2. időfutam: 3. Ónodi Dávid 22.40 – nem jutott a döntőbe.Magasugrás: 1. Bakosi Péter 217, 5. Pál Robin 200.Hármasugrás: 2. Pál Robin 15.39 (a selejtezőben: 1. Pál Robin 15.40, 11. Bakosi Péter 14.42 – utóbbi nem jutott a döntőbe).Súlylökés: 5. Kerekes László 16.07 (a selejtezőben: 15.55).Diszkoszvetés: 3. Szikszai Róbert 58.20, 5. Káplár János 52.77.
NőkTávolugrás: 5. Fábri Anna 582 (a selejtezőben: 560).Diszkoszvetés: 2. Kerekes Dóra 49.98 (a selejtezőben: 46.07).Kalapácsvetés, selejtező: 9. Aradi Stefánia 45.50 – nem jutott a döntőbe.
Forrás: szon.huFotó: Pusztai Sándor