Megújult a streetball pálya
Új burkolatot kapott a Városi Stadionban lévő streetball pálya. A műanyag burkolat időjárásálló, így hosszú távon használhatják majd a kosárlabdázók.
Már egy éve tervezte a város, hogy felújítják a Városi Stadionban lévő létesítményt. Most sikeresen pályázott Nyíregyháza, így 30 százalékos önerőből és TAO-s támogatásból sikerült egy műanyag burkolatot fektetni a területre. A beruházás összértéke 8,8 millió forint. A pályát bárki ingyen használhatja.
– Fiatalok, idősek, sportolók és amatőrök egyaránt játszhatnak rajta, azaz tömeg- és szabadidősportra, de élsportra is használható – mondta dr. Kovács Ferenc, Nyíregyháza polgármestere.
A Városi Stadionban több fejlesztés történt az elmúlt években. Épült egy strandröplabdapálya, szabadtéri kondipark, valamint villanyvilágítást kaptak a salakos kispályák. A létesítmény népszerű a városlakók körében, és a Mozdulj Nyíregyháza program keretén belül is több százan mozognak rendszeresen.
Dankó László