Éremeső Cserfalvi Olaftól
A Nyírsuli úszója egy arany- és három ezüstérmet szerzett. 69 úszóegyesület 460 versenyzője állt rajthoz a hétvégén Szombathelyen a III. Országos Delfin Úszóbajnokságon.
A Nyírsuli úszója egy arany- és három ezüstérmet szerzett.
69 úszóegyesület 460 versenyzője állt rajthoz a hétvégén Szombathelyen a III. Országos Delfin Úszóbajnokságon.
Nyíregyházát, a Nyírsuli úszói képviselték, akik tisztesen helytálltak az országos megmérettetésen. A 2004-2005-ös születésű fiúk és lányok között Cserfalvi Olaf, a Nyírsuli úszója egyéni összetettben a második helyet vívta ki magának. 200 gyorson mindenkit lehajrázva lett az első, míg 400 gyorson, 200 vegyesen és 100 m gyorson épphogy lemaradt a dobogó legfelső fokáról.
– Nagyon elégedett vagyok a gyerekek teljesítményével. A legeredményesebb sportolónk lett Cserfalvi Olaf, aki nagy kemény versenyben volt ellenfeleivel. Ritkán látható a delfineknél ilyen látványos összecsapás ilyen szoros eredményekkel! Több edző oda jött hozzánk és gratulált a látványos versenyhez. – mondta Gyula Sándor, a Nyírsuli Kft. úszószakág vezetője.
Szakács Adorján is kiválóan szerepelt, 100 pillangón egy negyedik helyet szerzett. A Nyírsuli úszóinak ezenkívül még három hatodik helyet sikerült úszniuk. Török Ninetta 100 gyorson lett hatodik, valamint a 4×50 m gyorsúszó váltó, Szakács Adorján, Kondor Marcell, Nagy Márton, Cserfalvi – nem rossz eredménnyel – ért be hatodik helyre a 4×50 m vegyes váltó tagjaihoz hasonlóan. (Cserfalvi Olaf, Kondor Marcell, Szakács Adorján, Nagy Marcell)
A verseny díszvendége volt, Darnyi Tamás, négyszer olimpia győztes úszó, aki gratulált a jövő úszónemzedékének a remek szereplésekért. Az egyesületek pontversenyében a Nyírsuli a hetedik helyen végzett.

100m gyors, 1:11,57 – VI. helyezés

4X50m gyorsúszó váltó, 2:17,88 – VI. helyezés: Szakács Adorján, Kondor Marcell, Nagy Márton, Cserfalvi Olaf összeállításban
4X50m vegyes váltó, 2:35,31 – VI. helyezés: Cserfalvi Olaf, Kondor Marcell, Szakács Adorján, Nagy Marcell összeállításban.
Edzők: Gazsovits Zoltán, Gyula Sándor, Sajgó László
A fotókat Gazsovits Zoltánnak köszönjük.