Újabb úszó a válogatottban és az Ifi EB-n
Az elmúlt héten zajlott az Ifjúsági Országos Úszóbajnokság Kecskeméten, ahol 56 egyesület 285 versenyzője állt rajtkőre, és a nyíregyházi úszók ismét kiválóan teljesítettek.
Szurovcsák Ivett 50 méteres mellúszásban országos bajnok lett, 100 mellen pedig nagyszerű versenyzéssel ezüstérmet szerzett. Buskó Csenge 100 és 200 gyorson egyaránt negyedik helyezést ért el, a 4×100-as gyorsúszó és a 4×100-as vegyesváltó pedig a hatodik helyezést érte el a rangos mezőnyben, a váltó tagjai Tomasovszki Martina, Szurovcsák Ivett, Molnár Laura és Buskó Csenge voltak.
– Az igazán jó hírt ma délelőtt Kiss László szövetségi kapitány közölte telefonon, miszerint Ivett kiváló teljesítményével bekerült az Ifjúsági Európa-bajnokságra utazó magyar válogatottba. A júliusi kontinensviadalt Hollandiában rendezik, és Ivett 50 és 100 méteres mellúszásban képviselheti hazánkat a legjobb európai ifjúsági úszók között. Külön öröm, hogy Ivettel együtt immár a három versenyzőm is tagja a magyar válogatottnak. – mondta el Turóczy Róbert, Ivett edzője.