Szurovcsák Ivett országos bajnok lett 50 m mellen
Szerdán délelőtt elrajtolt a LXXXVI. Nyílt Ifjúsági Úszó Országos Bajnokság Kecskeméten. A verseny tétje nem kicsi, hiszen július 9.-én kezdődik Hollandiában, Dordrechtben az Ifjúsági Európa-bajnokság.
Szerdán délelőtt elrajtolt a LXXXVI. Nyílt Ifjúsági Úszó Országos Bajnokság Kecskeméten.
A verseny tétje nem kicsi, hiszen július 9.-én kezdődik Hollandiában, Dordrechtben az Ifjúsági Európa-bajnokság, az országos bajnokság előtt pedig a úszóknak ez az utolsó alkalom arra, hogy megvívják a küzdelmet az indulási jogra.
A június 11.-i előfutamok során a Nyírsuli képviseletében Buskó Csenge, Molnár Laura, Tomasovszky Martina, Szurovcsák Ivett versengett a kecskeméti viadalon az ország legjobb ifi úszóival.
A nap folyamán 50 méter mellen délután került sor a döntőkre, melyen Szurovcsák Ivett remek teljesítménnyel az első helyet szerezte meg magának és ezzel az országos bajnok címet is.
400 méter vegyesen Molnár Laura 15.-ként ért célba, míg 100 méteres hátúszás középdöntőjében 14. lett Tomasovszky Martina. Csütörtökön 100 méter gyorson áll a rajtkőre Buskó Csenge és Molnár Laura, aki a verseny második napján még 50 méter pillangón is megméretteti magát az előfutamok során. 200 méteren pedig Szurovcsák Ivettért szoríthatunk, aki az ötödik előfutamban vág neki a haboknak.