Egyetemi és főiskolai OB a hétvégén
Idén is Budapest, a Dr. Koltai Jenő Sportközpont ad otthont a Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Atlétikai Bajnokságnak május 24.-25.-én.
A két napos versenyt a Testnevelési Egyetem együtműködve a MEFS-el és a  MASZ-al közösen rendezi meg. Tavaly számtalan nagyon szép eredmény született a nyíregyházi főiskolások jóvoltából, akik a Nyírsuli sportolói is. A hétvégi viadal rendezői most is abban reménykednek, hogy ebben az évben is kiváló eredményeket érnek az atléták. Nem is lehetne jobb példákat hozni, mint Bakosi Pétert, aki 219 cm ugrott az elmúlt esztendőben, vagy Ónodi Dávidot, aki 100 méteren elsőként futott be, de 200-on sem vallott szégyent a második helyezésével.
A bajnokság és a meghívásos verseny keretében rajthoz állt több kiváló atléta is, így Vas Dávid, aki 100 m meghívásos kategóriában tavaly bronzérmet szerzett. A nyíregyházi atléták ebben az évben a tavalyihoz hasonlóan szép számban képviseltetik magukat az országos megmérettetésen. Az induló között van; Bakosi Péter, Pál Robin, Lesku Norbert, Ónodi Dávid, Vas Dávid, Kerekes László, Aradi Stefánia és Bartha Imre.
Tavaly a helyezések alapján a legtöbb pontot szerző csapatként már másodszor vihette haza a házigazda TF a Dr. Schulek Ágoston Vándorserleget, de vajon ki viheti haza ebben az esztendőben? Vasárnap estére ez is kiderül.
„A rendezők minden indulónak sikeres felkészülést, sportszerű, sérülésmentes versenyzést kívánnak a mindig hangulatos és izgalmas MEFOB hétvégén.” – áll a Masz honlapján.