Támogatott atléták
Jelentős támogatást kapott a Nyírsuli atlétikai szakága. A Magyar Atlétikai Szövetség döntésének értelmében 7,6 millió forintot kapott egy fél évre a nyíregyházi szakág. Mindez nagyban segíti a sportolók felkészülését.
 Az elmúlt évben minden idők egyik legsikeresebb szezonját zárta a Nyírsuli atlétikai szakága. A magyar bajnoki első helyek mellett Szikszai Róbert Európa-bajnoki címet is szerzett, és a fedettpályás idény is jól sikerült. Az eredményeknek köszönhetően A Magyar Atlétikai Szövetség a harmadik legmagasabb támogatást ítélte meg a Nyírsulinak, fél évre 7,6 millió forintot kap a szakág.
– Ez annak a munkának az elismerése, melyet a szakágnál végzünk. Több sportolónk is rendszeresen jól szerepel nemzetközi versenyeken is, és úgy számolunk, közülük négyet ott lesznek majd a következő ötkarikás játékokon – mondta Kósa Árpád, a Nyírsuli Kft. ügyvezetője.
A támogatás egy részét a 10-15 évesek felkészítésére lehet fordítani, de nemzetközi versenyekre utazhatnak azok az atléták is, akiktől olimpiai részvételt remélnek a Nyírsulinál. Helebrandt Máté például rajthoz állhat Kínában a Világkupán, majd a svájci felnőtt Európa-bajnokságon is, Szikszai Róbert pedig egy rangos franciaországi versenyen indul. Így nem is állhat rajthoz azon a pénzdíjas klubversenyen, melyet első alkalommal rendeznek Magyarországon. A keleti elődöntőt május 10-11-én Nyíregyházán tartják, és a Nyírsuli Debrecennel indít közös csapatot. A csapatversenyen kívül is számos viadal vár még nyáron a nyíregyházi atlétákra, és ezek között több olyan is van, ahol nemzetközi szinteket is lehet teljesíteni.
Dankó László, nyiregyhaza.hu