Elszúrt esély: kiélezett meccsen vesztett az NRK
A Fatum-Nyírsuli-NRK élvonalbeli női röplabdacsapata szemrevaló teljesítménnyel kalapálta el az MTK-Budapestet az 5-8. helyért kiírt párharc első felvonásán – a bujtosi csarnokban.

A látottak nem tűnt lehetetlen vállalkozásnak, hogy a nyíregyháziak a szerdai „visszavágón” lerendezzék az egyik fél két győzelméig tartó csatározást. Nos, erre még várni kell… Egészen vasárnapig, amikor harmadszor is egymásnak feszülnek a hölgyek, újfent Nyíregyházán.
A fővárosi összecsapás ugyanis elúszott. De hogyan? A négy szett közül három a végsőkig kiélezett volt, a bökkenő csak az, hogy ebből egyet sem sikerült megnyerni. A negyedik felvonásban például 24:21-re vezettek a szabolcsiak, mindazonáltal három játszmalabda is kevésnek bizonyult az üdvösséghez. Bezzeg a túloldalon Dégi Barbara nem szúrta el a lehetőséget: öt pontot termelt a legjobbkor, ekképpen eldöntve a meccset.
Röplabda: NB I., női
MTK-Budapest–Fatum-Nyírsuli-NRK 3:1 (27, 26, -14, 25)
Acsády Ignác utca, 50 néző, v.: Stefik, Kiss Z.
Fatum-Nyírsuli-NRK: Savic 5, Sikos P. 23, Erdősné 14, Vén E. 9, Andrejkovics 18, Roma F. 12. Csere: Szabó I. (liberó). Edző: Balázs István.Az egyik fél két győzelméig tartó párharc állása: 1–1.
Mesterszemmel:Balázs István: – Minden tiszteletem Savic Bernadetté, aki a családi gyász ellenére vállalta a játékot! Nyerhető mérkőzést veszítettünk, mert a kritikus helyzetekben nem voltunk elég határozottak.
Forrás: szon.hu