Nem ülnek a babérjaikon
Eddig jó – és lehet jobb is. Mint arról többször, részletesen beszámoltunk a Nyírsuli atlétái kitettek magukért a téli dobó és fedettpályás országos bajnokságon: Bakosi Péter, Helebrandt Máté, Ónodi Dávid és Szikszai Róbert egyaránt aranyérmet szerzett, vagyis minden szakágban sikerült maradandót alkotni.

A szövetség értékelése szerint eme szerepléssel a nyíregyháziak az összesített rangsor második helyén zártak – minderről Vas László, a Nyírsuli szakágvezetője számolt be a szerdai sajtótájékoztatón.
Kiderült tovább, hogy a versenyzők már javában készülnek a közelgő feladatokra, vagyis az esztendő kiemelkedő eseményeire: a téli dobó Európa Kupára, a gyalogló Világ Kupára, a csapat EB-re, valamint a felnőtt EB-re, amelynek a svájci Zürich ad otthont. A kontinensviadalon – az esély adott rá – legalább hárman képviselhetik a megyeszékhelyi színeket.
Újdonság, hogy pénzdíjas csapatbajnokságot is rendeznek idén, ennek Kelet-magyarországi döntőjét május 10-11-én Nyíregyháza lesz a házigazdája. A tervek szerint a Nyírsuli kiválóságai a debreceni atlétákkal összefogva indítanak közös együttest.
Forrás: szon.hu