Kiteljesednek a célok
A nyíregyházi kosaras gyerekeket egyre többen ismerik az országban. A sok verseny, a jó felkészültség mind azt mutatja, hogy a Nyírsulinál kiváló munka folyik.
Két junior csapatunk is az ország 16 legjobb csapata közé tartozik.- kezdte a felsorolást Gombkötő Norbert, a Nyírsuli Kft. kosárlabda szakágának vezetője.
– Az „A” csapat edzője Pethő Ákos és Boczkó Ádám, a „B” csapaté Sallai József és Kovács Tibor. Az ő munkájuk gyümölcse ezek a remek eredmények. A Kadett „A” csapatunk a bajnokságban a legjobb nyolc közé kerülésért játszik. Boczkó Ádám  „srácainak” csak egy veresége van eddig. – folytatta Gombkötő Norbert, majd rögtön hozzátette, hogy nemcsak a Kadett  csapat, hanem a Nyírsuli – GKS serdülők is legjobb nyolc közé jutásért mérkőzik. Vajda Tamás, valamint a GKS gyerekcsapat az OGYB ötödik tornáját játszotta az elmúlt időszakban, remek eredménnyel.
Két nagyon fontos dolgot említenék még. – mondta a kosaras edző. Az egyik mindenképpen az, hogy a lánycsapatoknál egyre nagyobb fejlődést könyvelhetünk el a gyerekek, az edzők – Haraszti Béláné, Magyar Katalin, Bihari Mihály, Sallai István – és persze nem kevésbé a szülőknek köszönhetően, akik fáradhatatlanul elkísérik, támogatják a gyerekeket.
– Az U 12-es csapat az OGYB alsóházában játszik, míg az U11-eseknél a cél az országos jamboree -ig jutás. A másik lényeges momentum – ami kihagyhatatlan – , hogy az NYKK-val nagyon jó az együttműködésünk, a jelenlegi felnőtt csapatban játszó 12 játékosból 7 Nyírsulis nevelésű sportoló. – fejezte be Gombkötő Norbert  és még hozzátette, hogy a cél az, hogy ezt a létszámot továbbnöveljék.