Második lett a Nyírsuli
A második legeredményesebb egyesület lett a hétvégi atlétikai bajnokságon a Nyírsuli. A nyíregyházi atléták négy arany, két ezüst és három bronzérmet szereztek Budapesten.
Helebrandt Máté, Szikszai Róbert, Bakosi Péter és Ónodi Dávid. Ők négyen szereztek aranyérmet a fedettpályás országos bajnokságon. Ónodi Dávid kétszáz méter után majdnem hatvanon is győzött, de egy századdal a második helyre szorult. A Nyírsuli így is az egyik legeredményesebb egyesület lett.
– Felnőtt országos bajnokság volt, ahol fiatalokkal indultunk, így ennek tükrében még szebb az eredmény. Ráadásul a MASZ számításai szerint a Gödöllő után a Nyírsuli lett a második legeredményesebb egyesület – mondta Vas László szakágvezető.
Az atléták a hétvégén az Ifjúsági és Junior OB-n indulnak, majd a tervek szerint több nemzetközi versenyen is rajthoz állnak. A dobók a téli Európa Kupán indulnak, de a junior VB-n is lehet nyíregyházi sportoló. A fő verseny idén a svájci EB lesz, melyre négy nyírsulis atlétának is van esélye, hogy ott legyen.
DL, nyiregyhaza.hu