2013/2014. tanévi Diákolimpia Városi Sakk Csapatbajnokság
Alapfokú oktatási intézmények 2013/14. tanévi Diákolimpia Városi Sakk Csapatbajnokság. A bajnokság célja: eldönteni a Diákolimpia Városi Csapatbajnoka címet és a helyezéseket

Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei                                      SAKKSZÖVETSÉGNyíregyháza, Géza u.8-16.
VERSENYKIÍRÁS
Alapfokú oktatási intézmények 2013/14. tanévi DiákolimpiaVárosi Sakk Csapatbajnokság
A bajnokság rendezője: NYÍRSULI KFT, Sz-Sz-B megyei Sakkszövetség
A bajnokság célja:

Eldönteni a Diákolimpia Városi Csapatbajnoka címet és helyezése
A sakk sport népszerűsítése

A bajnokság ideje: 2014. február 22. 9:00 óra
A bajnokság helye: Apáczai Csere János Gyakorló Általános Iskola Nyíregyháza Erdő sor. 7. szám
A bajnokság résztvevői: A csapat tagja az lehet, aki a verseny időpontjában az iskola tanulója. Fiú csapatokban lányok játszhatnak, fordítva nem. Egy iskola több csapatot nevezhet, de csak külön erőlistával. A versenyen azon iskola indulhat, (felsős és alsós fiúknál 4 fő, lányoknál 3 fő).
Korhatár:

2003.01. 01-én vagy később született (alsós), illetve 1999. 01. 01-én vagy később született (felsős)

A verseny lebonyolítása: 5 fordulós svájci rendszerben a FIDE szabályai szerint. Játékidő: játékosonként 25-25 perc, gyorsított játszmabefejezéssel. Sakkóra használata kötelező. Regisztráció 8:15-8:45 között lehetséges.
Nevezési határidő: 2014. február 20.
Díjazás: A csoportok 1-3. helyezettjei érem és oklevél díjazásban részesülnek.
Helyezések eldöntése:

Olimpiai pontszámítás
Csapatgyőzelmi pontszámítás (győzelem 2 pont, döntetlen 1 pont)
Egymás elleni eredmény
Magasabb táblákon elért jobb eredmény

Költségek: A versenyrendezés kiadásait (terembér, bíró, díjazás stb.) a Sz-Sz-B Megyei Sakkszövetség, a csapatok kiadásait (utazás, kísérő, üdítő stb.) iskolájuk fedezi.
Egyebek:

A versenyen a FIDE szabályok érvényesek.
A részvételre vonatkozó itt nem részletezett kérdésekben az MDSZ érvényben lévő általános szabályokban foglaltak az irányadók.
a verseny értékszám szerzésre nem jogosít (szabadidős jellegű).
A mérkőzés akkor kezdhető meg, ha a játszmák 2/3-ad része (felsős és alsós fiúknál 3, lányoknál 2 tábla) lejátszható.
Bíró döntése végleges, óvási lehetőség nincs.
Versenyrendezőség fenntartja magának a jogot a Versenykiírás megváltoztatására.

Információ:

Rácz István a Sz-Sz-B megyei Sakkszövetség részéről. Tel.: 42/447-373
Varga Péter nemzetközi mester, Sz-Sz-B megyei Sakkszöv. elnökségének a tagja 20/997-1136.