Nem robbantottak bankot
Tény, ami tény: nem robbantottak bankot a kézilabda NB II. Észak-keleti csoportban szereplő szabolcsi együttesek. Persze, jelen gazdasági viszonyok közepette az is nagy szó, ha annak rendje és módja szerint be tudják fejezni az aktuális évadot. Hogy ne cifrázzuk: a túlélés mindenek előtt.
Ennek következményeként szerény méretű változás történt az NB II-es kézilabdacsapatoknál.
Vitán felül áll, hogy férfi vonalon a címvédő Kisvárdával azonos pontszámmal rendelkező, jelenleg második Nyírbátor „húzott bele” legjobban – mármint átigazolási fronton. Váczi Sándor együttese az NB I B-s Nyír-Flop Holding-Nyíregyháza két játékosával, Erdős Zoltánnal, valamint Dobos Balázzsal acélosította sorait.
Ugyanakkor a táblázat legvégén posztoló Nyíregyházi Főiskola-Nyírsuli háza tájáról edzőváltásról érkezett hír. Halász Levente lemondását követően – az egykoron az élvonalban is villogó – Kerekes Tamás vette át a jobbára fiatalokra építő gárda irányítását.
További részletek a kelet.hu-n, vagy a pénteki Kelet-Magyarországban
Kézilabda: átigazolási körkép
NB II., Észak-keleti csoport, férfi
Demecseri VKSETávozott: –. Érkezett: Márkó Zsolt (Nyíregyházi Főiskola-Nyírsuli), Nagy Nándor (újrakezdte).
Fehérgyarmati VSETávozott: Tóth Norbert (Hajdúnánás?). Érkezett: – .
Kisvárda KC SETávozott: –. Érkezett: – .
Mátészalkai MTKTávozott: Kocsi Ferenc (Budapest), Almási Gergő (Budapest). Érkezett: Orosz László (Nyír-Flop Holding-Nyíregyháza).
VKK NyírbátorTávozott: –. Érkezett: Erdős Zoltán ((Nyír-Flop Holding-Nyíregyháza), Dobos Balázs (Nyír-Flop Holding-Nyíregyháza).
Nyíregyházi Főiskola-NyírsuliTávozott: Márkó Zsolt (Demecser). Érkezett: Dzugán Péter (újrakezdte).
Tiszavasvári SE-QUICK 200Távozott: –. Érkezett: Hadadi László (Hajdúnánás).
Női
Kisvárda KC SETávozott: –. Érkezett: Vakarcs Krisztina (Mátészalkai MTK), Kovács Krisztina (Hajdúnánás).
Kölcsey DSE-NyíregyházaTávozott: –. Érkezett: –.
Forrás: szon.hu