Három nyíregyházi kosárlabda edző is kórházi ápolásra szorult az elmúlt hetekben.
Kovács Tibor nemrégiben szívinfarktust kapott. Őt több hétig a nyíregyházi Jósa András Oktató Kórházban ápolták. Pár napja már otthon lábadozik, de továbbra sem tudja megtartani az edzéseit. Orvosai sok pihenést javasoltak neki.
Vajda Tamás vérnyomás problémái miatt került kórházba. Kórházi kezelést már nem igényel az állapota, de az egészségügyi szakemberek a stressz okozta feszültségek elkerülését javasolják.
Sitku Ernőnek, a Marso-NYKK edzőjének kezéből pedig egy lemezt távolítottak el múlt hét pénteken . Ő tavaly az NBI B. csoportos Tiszaújváros győri bajnokiján szenvedett kézközéppont csonttörést. A baleset, mint kiderült, olyan súlyos lett, hogy beavatkozásra volt szükség, melynek során egy lemezzel és öt csavarral rögzítették a csontját.
Sitku Ernő holnap már a Marso-NYKK-Jászberény mérkőzésén vezényli a csapatát a Bujtosi Szabadidő Csarnokban.