Táplálkozási tanácsok karantén idejére

Eddz együtt a Nyíregyházi Sportcentrum edzőivel! sorozatunkban most táplálkozási tanácsokat olvashattok karantén idejére
Kőhalmi Orsolya, táplálkozási tanácsadótól.

#getfitwithus #nyiregyházisportcentrum

A kialakult helyzetre való tekintettel fontosnak tartjuk, hogy sportolóink otthon végzett edzései mellé, hogy táplálkozási tanácsokkal lássuk el őket!

Egy pár emlékeztető, amit jó ha észben tartunk karantén alatt is:

· Táplálkozzunk változatosan! Minél többféle ételből állítsuk össze étrendünket!

·Naponta többször és rendszeresen együnk zöldséget és gyümölcsöt, hiszen a bennük található vitaminok és ásványi anyagok kulcs fontosságúak az egészségünk megőrzéséhez!

· Válasszunk helyi és szezonális zöldségeket, gyümölcsöket!

· Törekedjünk a természetes alapanyagokra és minimalizáljuk a feldolgozott ételek fogyasztását!

·Figyeljünk oda a megfelelő fehérje bevitelre, melyek elengedhetetlen építőkövei szervezetünknek!

· Részesítsük előnyben a komplex-összetett szénhidrátokat!

· Étrendünkben szerepeljenek egészséges zsírforrások, melyek idegrendszerünk fejlődésében nagy szerepet játszanak!

· Nem utolsó sorban, figyeljünk a megfelelő mennyiségű folyadék, legfőképpen víz bevitelre!