Edzőtábor után az úszók
Edzőtáborban készülhettek a Nyírsuli úszói. Buskó Csenge Törökországban tölthetett néhány napot, a csapat többi tagja pedig Hajdúszoboszlón készülhetett. A szakvezetés bizakodó a versenyek előtt.
Vajda Tamás nyíregyházi úszóedző hónapok óta Törökországban dolgozik. Ő hívta meg magához néhány napra Buskó Csengét és trénerét, így a török klub úszóival együtt készülhetett a Nyírsuli válogatott tehetsége. Ideális időjárás és feltételek fogadták kint a nyíregyházi sportolót, és sikerült elvégezni a tervezett munkát.
– Volt némi hullámvölgy Csenge munkájában, ezért is volt hasznos az edzőtábor, ráadásul sikerült elvégeznünk egy olyan tesztet, mely megmutatja, hol tartunk jelenleg, milyen fizikai állapotban van – mondta Thuróczy Róbert a Nyírsuli szakágvezetője.
Két nappal a hazaérkezés után már Hajdúszoboszlóra utazott a Nyírsuli úszó csapata edzőtáborba. Itt nem először vettek részt, így ismerős közegben készülhettek. Az eredmények bíztatóak, mivel a megyei diákolimpián például hatan is egy percen belül úsztak száz gyorson, ami az alapozás időszakában figyelemre méltó. A szakmai stáb bízik abban, hogy töretlenül fejlődnek a fiatalok, és a nyári versenyeken elérik a kitűzött célokat.
Dankó L.
Forrás: nyiregyhaza.hu