Meg kell feszülni a pihenőért

A Fatum-Nyírsuli-NRK számára szusszanásnyi szünettel kecsegtet az MTK-Bupapest elleni párharc lezárása.
Szép volt, jó volt. De szerdán újra fel kell szántani a parkettet. Mégpedig idegenben. A Fatum-Nyírsuli-NRK élvonalbeli női röplabdacsapata hazai pályán minden igényt kielégítő módon bánt el az MTK-Budapesttel – így az 5-8. helyért kiírt, egyik fél két győzelméig tartó tusakodásban egyelőre jól áll a szénája. A hétközi ,,visszavágón” akár le is rendezheti a párharcot, ami nem lehanyagolható módon szusszanásnyi szünettel kecsegtet a nyíregyházi hölgyek számára.
– A hétfői edzés egyértelmű dicsértettel és az első mérkőzésével értékelésével kezdődött – tért ki egy rövid mondat erejéig a bujtosi csarnokban történtekre Balázs István, a Fatum-Nyírsuli-NRK trénere. – Az ellenfél részéről tapasztalt új taktikai elemek elemzésével, majd ennek gyakorlati modellezésével folytattuk a munkát. Azt gondolom, ha meg tudjuk ismételni a szombaton nyújtott teljesítményünket, az MTK otthonában is lehet esélyünk, ehhez a kidolgozott feladatokon kívül én egy dologgal tehetem a csapatot még motiváltabbá. Konkrétan azzal, hogy a továbbjutás kiharcolása esetén a héten pihenőt adok a játékosoknak.
Ugyanakkor a vereség azt jelentené, hogy vasárnap ismét Nyíregyházán, harmadik találkozó dönt a párharc kimeneteléről.
Forrás: szon.hu