Streeball pályát kapott Nyíregyháza a Nyírerdőtől
A társaság tavaly kezdett együttműködésbe az önkormányzattal, ennek eredményeként több játszóteret építettek és újítottak fel. A tervek szerint idén a Nyírerdő közreműködésével újul meg a kilátó és a mellette lévő buszmegálló Sóstógyógyfürdőn.

Streetball pályát épített a Nyírerdő Zrt. a Bujtosi városligetbe.
A gyönyörű környezetben megépült létesítményt a Nyírerdő Zrt. finanszírozta. A cég emellett egy filagóriát és új szalonnasütőt is épített a nyíregyháziaknak a Bujtoson.
Szalacsi Árpád, a Nyírerdő Zrt. vezérigazgatója elmondta: “A kilátót újítjuk meg az idén, meg a mellette lévő buszmegállót, ami nem méltó a városhoz, ahogy az kinéz, nem méltó egy erdei környezethez és ha lehetőségeink adottak, erre fordítunk majd pénzt. Természetesen hangsúlyozni kell, hogy mi eredményesen gazdálkodunk és ebből az eredményből mindig csak egy bizonyos részt tudunk felhasználni, de ezt a részt a legjobb tudásunk szerint végezzük.”
A Nyírerdő Zrt. és az Önkormányzat együttműködésének is egyre több látható elemi vannak. Nyíregyháza polgármestere elmondta, az erdészeti társaság anyagilag is jelentős összegeket vállal annak érdekében, hogy szebb és élhetőbb legyen a város. A Nyírerdő eddig 26 millió forintot költött a játszóterek és a Streetball pálya megépítésre és további forrásokat különítettek el fejlesztésekre.
Dr. Kovács Ferenc hangsúlyozta: “Ennél még több összegről van szó, azokban a vállalásokban, amik még hátra vannak, tehát ez egy nagyon-nagyon komoly anyagi vállalása is a Nyírerdőnek .”
A streetball pálya átadóján elhangzott, az utóbbi időben jelentős anyagi kárt okoznak a vandálok a játszótereken, parkokban és a Sóstói erdőben. Filagóriát, szemeteseket gyújtottak fel és égettek porig, értékes fajátékokat, információs táblákat törtek szét. Az önkormányzat a vandalizmust térfigyelő kamerák telepítésével kívánja mérsékelni, de arra kérik a városlakókat, vigyázzanak a közös értékekre.
Z. Pintye Zsolt, nyiregyhaza.hu