Brazil légiós a láthatáron
Munkás hetet zárt a Fatum-Nyírsuli-NRK élvonalbeli női röplabda együttese – Gyulaházán. A nyíregyházi klub tagjai a szabolcsi településen „bújtak el” a világ szeme elől: persze nem a lábukat lógatták, edzőtáborban „gyúrtak” a szeptember végén esedékes bajnoki nyitányra.

A Fatum-Nyírsuli-NRK új kiszemeltje eddig Az Egyesült Államokban játszott.
A napi program volt éppen pihentető. Délelőtt fél tíztől délig, majd az ebéd után több, mint kétórás tréningeken izzadtak a játékosok.
Mindeközben Sitku Tamara születésnapjáról sem feledkeztek meg. Az immár tizenkilenc éves ifjú feladó köszöntése mellett messziről jött vendég kukkantott be: a Kanadából hazatérő Botos Fruzsina látogatta meg egykori csapattársait.
Van más is… Mint arról korábban írtunk, Máté Andrea igazolása meghiúsult – az ifjú hölgyet nem engedte el a román Craiova, amelyhez élő szerződést köti. Ugyanakkor a kubai kiszemelt, Noralvis Yenisley Aguilera Ferguzon az augusztusi hajrában csatlakozik a nyírségeikhez, akik újabb légióst várnak.
Mégpedig Debora Ribeiro Araujót. A huszonhárom éves brazil ütőjátékos mindeddig az Egyesült Államok egyetemi bajnokságában szerepelt, tanulmányai befejeztével költözik Európába. Egészen pontosan Nyíregyházára.
A szakmai stáb szélsőütő poszton kívánja bevetni – a hét második felében – Dél-Amerikából érkező reménységet. Így ő is pályára léphet szeptember 6-án, amikor az NRK a bajnoki címvédő Békéscsaba, valamint két további NB I-es rivális, a Gödöllő és a házigazda Jászberény társaságában négyes tornán lesz érdekelt.
Forrás: szon.hu