Szemerkélő esőben kínai figurák és csodagólok
A helyenként szemerkélő eső sem vette el a strandkézilabdát szeretők kedvét a 3. Kölcsey-Nyírsuli Kupa bajnokságtól, amelynek Nyíregyháza-Sóstógyógyfürdő adott otthont.
A négy-négy női és férficsapat – nyolcvan játékosa – remek mérkőzéseket produkált, a sportág minden szépségét bemutató játékkal szórakoztatták magukat és a közönséget egyaránt. Röpködtek a kínai figurák, 360 fokos fordulatok, bevetődéses csodagólok, technikai trükkök. A jókedvű kikapcsolódáson túl nagyszerű fizikai képességfejlesztő is a kézilabdának eme változata. Igazi propagandája volt a világon egyre népszerűbb új sportágnak a rendezvény.
A nőknél a rendező kölcseysek nem udvariaskodtak, házigazdaként biztosan nyertek, míg a férfi mezőny legjobbjának – a strandkézilabdában nagy tapasztalattal rendelkező – tiszavasvári legények bizonyultak. A jól sikerült, egész napos verseny után a szervezők és a résztvevők közös óhaja volt, jövőre következzen a folytatás!
3. Kölcsey-Nyírsuli Kupa
Végeredmény
Nők:1. Kölcsey DSE I. (ÓlomkatoNők)2. Kölcsey DSE II. (Nyíregyi Homoki Ászok)3. Miskolci VSC4. Szerencsi VSE
Férfiak:1. Tiszavasvári SE2. Nyírsuli3. Demecseri VKSE4. Sárospatak TC