Fogyatékkal élők megyei sporttalálkozója
Már hagyomány, hogy a Szabolcs-Szatmár-Bereg megye Fogyatékos Sportolók Szövetsége a Nyírsuli Kft.-vel  együtt szeptember végén rendezi meg Nyíregyházán a Városi Stadionban a “Fogyatékkal élők Megyei Sporttalálkozóját”.
Az idei találkozó ezúttal szeptember 27.-re, szombatra esik. A megnyitót követően, 10 óra után egy kis zenés bemelegítést után, következnek a versenyszámok. Az indulók kispályás labdarúgásban, síkfutásban, sakkban, lengő tekében, kerekes székes ügyességi versenyen, kislabdahajításban, célba dobásban, és Bocciaban, golyós ügyességi játékban próbálhatják kis magukat.
A verseny célja: Fogyatékosságukban akadályozottak sportolása, a szabadidő hasznos eltöltésének elősegítése és a versenyhelyzet feltételeinek megteremtése.
Az egyéni versenyszámok I-III. helyezettjei éremdíjazásban részesülnek, a csapatverseny győztese serleget kap.
A verseny időrendje:
2014. szeptember 27. 10:00 Városi Stadion
9:30 Gyülekező
9:50 Ünnepélyes Megnyitó (atlétika rekortán pálya)
9:55 Általános tájékoztató – közös zenés bemelegítés
10:20 Kispályás labdarúgás (más versenyszámba nem nevezhet!)60 m-es síkfutások (vakok és gyengén látók, valamint gyerekek) női-férfiSakk (női-férfi együtt) Lengő teke (női-férfi )Kerekes székes ügyességi verseny akadálypályán (elektromos-kézi)
10:40 Kislabdahajítás kerekesszékből nők – férfiak Kislabdahajítás helyből nők – férfiak
11:00 Célba dobó verseny (női-férfi együtt)Fekve nyomás (női-férfi)
11:30 BOCCIA (golyós ügyességi játék)Darts (női-férfi)
12:30 Eredményhirdetés
Fotó: archívum