Ez nehéz szülés volt!
Nem az ilyenre mondják, hogy sima volt. Várható volt, hogy az ózdiak “felszívják” magukat a bujtosi csarnokban, hiszen egyfajta presztízse van a két klub meccseinek.
Az első félidőben nem is tudott meglépni az NYKC, bár végig vezetett. A második félidő elején úgy nézett ki, hogy biztos lesz a hazai győzelem, hiszen 21-13-ra meglépett az NYKC. Aztán érthetetlenül megállt a lendület, a borsodiak pedig egy 8-1-es etappal egy gólra felzárkóztak. Aztán megint rákapcsoltak a hazaiak (25-21), de az ózdiak is odatették magukat (26-25). Újfent jött három nyíregyházi gól és ez már döntőnek bizonyult. A hajrában szórták rendesen a kétperceseket a játékvezetők, 25-23-nál pár másodpercig volt, hogy három nyíregyházi és négy ózdi mezőnyjátékos volt a pályán. Aztán csak behúzták a kötelezőt a nyírségiek, igaz a vártnál nehezebben!
Kézilabda: Férfi NB I.B, Keleti-csoport
Nyíregyházi KC-Ózd 31-27 (15-12)
Bujtosi csarnok, 150 néző, v.: Murvai-Buzogány, Szilvási.NYKC: Kőrizs – Nagy Cs. 5/2, Pánczél 6, Tumidalsky, Varga L. 3, Gubó 5, Tóth. Csere: Braun 2, Kaplonyi 3, Kurbely 1, Kleis 3, Bécsi, Balda 3. Szakmai igazgató: Varga Zsolt. Kiállítások: 18, illetve 4 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 1/1.
Forrás: szon.hu