SAVARIA Kupa és IAAF Világnap
Május 3-án Szombathelyen került megrendezésre a SAVARIA Kupa, ami az Atlétikai Magyar Szuperliga első állomása. Itt diszkoszvetőink szerepeltek elsősorban.
Atlétáink a mögöttünk álló hétvégén két fontos versenyen vettek részt.
Káplár János 57,54 m-rel első, Szikszai Róbert 55,97 m-rel pedig harmadik helyen végzett (mindkettő eredménye az U23 EB szintje).
Kerekes Dóra 47,95 m-es eredménye bronzérmet ért, míg Pinhasov Mirjam az 5. helyet szerezte meg a diszkoszvetésben (24,36 m). Kerekes László súlylökésben indult és 16,76 m-ig szállt a golyó, ezzel ezüstérmet szerzett a Nyíregyházi Sportcentrumnak. Az IAAF Világnapra több mint 700 versenyző nevezett, emiatt módosítani kellett a versenykiírást. Tiszaújvárosban került megrendezésre ez a rangos esemény, ahol a Nyíregyházi Sportcentrum futói és ugrói méretteték meg magukat sikerrel.
Balogh Csenge és Széki Dóra nevét feltétlenül ki kell emelni teljesítményük alapján.