Helyén volt a szívük: hősies küzdelemben nyertek
Sikos Petra balszerencsés, csaknem az utolsó pillanatban történt sérülése miatt rohamtempóban kellett valamit kitalálnia a Fatum-Nyíregyháza élvonalbeli női röplabdacsapatának. Leginkább, persze a szakmai stábnak.
Annál is égetőbb problémaként hatott az újabb kulcsember kiválása, mivel az ötödik helyért kiírt, az egyik fél két győzelméig tartó TF-Budapest elleni párharc sorsát a keddi, harmadik összecsapás döntötte el.
Nos, a kényszer szülte megoldásként a feladó Erdős Zsófia ezúttal kettős szerepkörben, ütőposzton is próbált jeleskedni, míg a rutinos Akimovát ezúttal kezdőként vetették be a vendégek – ő legalább eredeti feladatát látta el, karmesterként készített elő. A nyírségieket nem zavarta meg a vadonúj felállás, összeszorított foggal küzdöttek és bravúros sikert arattak az alapszakaszban előkelőbb pozícióban végzett fővárosiak otthonában. A látogatók sáncmunkája kiemelkedő volt, és a fiatal játékosok keze sem remegett meg a magas hőfokú találkozón.
Röplabda: NB I., női, az 5. helyért3. mérkőzés
TF-Budapest–Fatum-Nyíregyháza 2:3 (-21, 23, 21, -16, -11)Győri út, 100 néző, v.: Suba I., Jámbor T.Nyíregyháza: Akimova, Andrejkovics, Vén E., Erdős Zs., Ribero, Erdősné. Csere: Roma F. (liberó), Berényi E. Edző: Kőhalmi Richárd.
Mesterszemmel
Kőhalmi Richárd: – Abszolút közhelynek tűnik, de ez valóban a szív és az akarat diadala volt. A lányok mindent megtett a győzelemért, amiért nagy gratuláció jár és köszönöm nekik.
Az egyik fél két győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–1, a Fatum-Nyíregyháza javára.
Forrás: szon.hu