NYKC: megvan az ezüstérem!
A Keleti-csoportban egyszerű volt a képlet, amennyiben nyernek a nyíregyháziak már a vasárnapi Fradi-Eger meccs eredményétől függetlenül biztos az ezüstérmük. Így is történt. Nem volt egyszerű történet, hiszen a nógrádiak tét nélkül léphettek pályára emiatt felszabadultan is kézilabdáztak.
Nyíregyháza olé, olé, olé …hallatszott a háttérből, amikor a meccsről érdeklődtem. Azonnal világos volt, hogy sikerült!
A Nyíregyházi KC szombaton este Balassagyarmaton zárta a férfi kézilabda második vonalának pontvadászatát.
Az első félidőt a hazaiak zárták előnnyel (19-17), ám szünet után hamar fordítottak a vendégek és már nem is engedték ki a kezükből a vezetést, és egy góllal (29-30) diadalmaskodtak.
A tavalyelőtti negyedik, a tavalyi harmadik hely után jött sorban a második helyezés. Le a kalappal!
Forrás: szon.hu