Országos Kadett Bajnoki Döntő Sopronban
Az Országos Kadett Bajnoki Döntőt idén Sopronban rendezték meg a fiúknak az elmúlt hétvégén, ahol az ország legjobb 8 csapata vett részt. Ezek között volt a Nyíregyházi Sportcentrum Kosárakadémia U16/A csapata is.
A kiemelt bajnokságban remekül szereplő gárda, nagy várakozással tekintett az országos döntő elé, ahol egy nagyon erős mezőnyben a 6. helyet sikerült megszerezni. Ez bravúrosnak nevezhető, hisz az egyik legfiatalabb csapatként vettünk részt a döntőn. Külön emeli a 6. hely értékét még az is, hogy a versenyen résztvevő szakemberek egyöntetü véleménye alapján, a nyíregyházi csapat szerkezete az egyik legreménytelibb a jövőt tekintve.
Mindemellett még a szakmai stáb Fazekas Csabát beválasztotta az ALL STAR csapat tagjai közé, míg Demeter Ádám megkapta a legjobb nyíregyházi játékos kitüntető címét.
A csapat edzői: Pethő Ákos és Gombkötő Norbert