A Szabolcs Tour méltó befejezése
Vasárnap került megrendezésre Sóstón a Szabolcs Tour megyei úszóverseny sorozat utolsó fordulója. A Nyíregyházi Sportcentrum teljes mellszélességgel képviseltette magát, így természetesen a legtöbb aranyérem is a nyíregyháziak nyakába került.
A Nyíregyházi Sportcentrum teljes mellszélességgel képviseltette magát, így természetesen a legtöbb aranyérem is a nyíregyháziak nyakába került. A rendezvény nem szokványos módon kezdődött, emlékplakett átadására került sor Hatházi Dóra és trénere Gyula Sándor számára. Ezt a Szentpéterváron született új magyar korosztályos csúcs örömére kapták (100 m pillangó, 1.04.26).
A kilátogató publikum izgalmas futamokat, erős úszásokat láthatott. Az edzőkkel kiegészülő “Vidámváltók” szép lezárást jelentettek az ez évi Szabolcs Tournak. Szeptemberben újra indul a megyei sorozat.
A pontverseny eredménye:

1. Nyíregyházi Sportcentrum2. Bátori Sárkány ÚE3. Ibrány ÚE4. Vásárosnamény DSE5. Mátészalka6. Aqua SE7. Nagyvarsány8. Fehérgyarmat9. Újfehértó10. Báthory DSE11. Záhony12. Kisvárda13. Mezőkövesd

4095319424751577579478414310195191787227

A nyíregyházi úszókra még rengeteg erőpróba vár, júliusban kezdődnek az országos bajnokságok.
A versenyről készült jegyzőkönyvet megtekinthetik a mellékleteknél!