Az utánpótláskorúak legjobbjai között
A Nyíregyházi Sportcentrum atlétái kimagaslóan szerepeltek Tallinnban az U23-as atlétikai Európa-bajnokságon.
Négy kiváló képességű sportolónk és hasonló érdemekkel bíró edzőik (Bakosi Béla és Kerekes László) utazott el múlt héten az Észt fővárosba. Három diszkoszvető és egy magasugró képviselte hazánkat a kontinentális megmérettetésen. Szereplésük parádésra sikeredett, 4-ből 4 fő döntős lett. Először a két férfi dobónk lépett színre. Szikszai Róbert 58,82 m-rével bronzérmet szerzett, Káplár János 54,91 m-re pedig a 8. helyre volt elegendő. Bakosi Péteren volt a sor, hogy bizonyítsa helye van ezen a viadalon. Az akaratával nem, a külső körülményekkel viszont igen nagy baj volt. A rendkívüli szélsőséges időjárás és a verseny kezdésének késése ellenére is idei legjobbját ugrotta. A 221 cm-rével a több rossz kísérlete miatt, egy előkelő 5. helyet szerzett meg. Kerekes Dóra zárta számunkra a bajnokságot, és ő is nagyszerű teljesítményt produkálva, a végső fináléban 49,87 méterre vetette el a diszkoszt, és ezzel 11.-ként fejezte be az versenyt.
Elismerésre méltó a nyíregyházi delegáció szereplése, dicséret mindannyiuknak!