Élvonalbeliek ellen edződtek
A közelgő ősz biztos jele, hogy a teremsportágak képviselői vagy már elkezdték a bajnoki pontvadászatot, vagy javában készülnek az új szezonra. A férfi kézilabda második vonalában szeptember második hétvégéjén indul a küzdelem.
Még három felkészülési meccse van a Nyíregyházi KC csapatának a Fradi elleni nyitányig.
A Keleti-csoportban megyénket két csapat is képviseli, a tavalyi ezüstérmes Nyíregyházi KC és az újonc VKK Nyírbátor. A nyíregyháziak a felkészülés hatodik hetében járnak, és már jó pár edzőmeccsen vannak túl.
Mindenben előbbre léptek
– A tavalyi felkészüléshez képest sok mindenben sikerült előrelépnünk – kezdte az eddigiek értékelését Varga Zsolt, a Nyíregyházi KC szakmai igazgatója. – Egy héttel hosszabb a felkészülési időszakot és több edzőmeccset terveztünk. Ami a munkát illeti, eddig minden a tervezetteknek megfelelően alakult. Aki meg tudja oldani, annak napi két edzése van, eddig csak pozitív benyomásaim vannak. Jól dolgoznak a srácok, és szerencsére a nagyobb sérülések elkerülték a csapatot. Persze egy-két edzést többeknek ki kellett hagynia, most például Mekaru Atshushinak fáj a combja.
Tizenegy edzőmeccs
– Amíg tavaly nyolc edzőmeccset játszottunk, most már ennyin vagyunk túl, és még nincs vége. Úgy terveztük, hogy élvonalbeli csapatokkal méretjük meg magunkat, hogy megfelelő ritmusú játékkal várhassuk a bajnoki rajtot. Az első nyolc mérkőzésen nyertünk a szlovák Topolcsány ellen, ikszeltünk a Mezőkövesddel, a Gyöngyös, a Balmazújváros, az Eger ellen szoros meccsen szenvedtünk 2–3 gólos vereségeket, a román Turdea ellen kétszer is.
– Ezeken a találkozókon nem az eredmény volt a fontos, hanem a játékunk, amivel nem lehetek elégedetlen. Kedden egy góllal nyertünk a szintén NB I. B-s Ózd ellen, és még három meccsünk van. Pénteken a Szatmárnémeti lesz a vendégünk, aztán megyünk Ózdra, a bajnoki főpróbát pedig majd a Topolcsány elleni hazai meccs fogja jelenteni. Addig még akad tennivaló, elsősorban a játék különböző elemeinek a csiszolása, a finomhangulás – így Varga Zsolt.
Forrás: szon.hu