Közös Utakon, Futó- és Gyalogló Ünnep Nyíregyháza
Egymás felé futó- és gyaloglóünnep részese lehetett Nyíregyháza és 11 környékbeli település augusztus 30-án Nyíregyháza szívében.
A Színezd át! elnevezésű rendezvénysorozat része volt a Nyíregyházi Sportcentrum által szervezett és lebonyolított futóprogram. A futó- és gyalogló ünnepen 350 fő vett részt, gyerekek és felnőttek egyaránt. A rendezvénysorozatnak célja, hogy különböző kultúrák megismerjék és elfogadják egymást. Az egész napos program kikapcsolódási lehetőséget kínált minden érdeklődő számára.
A családias hangulatú napon lehetett várat építeni a kicsiknek, rajzolhattak, részük lehetett Oláh Gergő nagyszerű előadásában és bekapcsolódhattak egy fantasztikus hangulatú roma tánctanulásba. Mindenek fejében a futáson résztvevők között a rendezők még remek ajándékokat is kisorsoltak.
Az októberig tartó tíz állomásból álló sorozat 6. helyszíne volt Nyíregyháza. Legközelebb Szolnok ad otthont ennek a nagyszerű kezdeményezésnek szeptember 6-án, amit szintén a Nyíregyházi Sportcentrum szervező csapata bonyolít le.