NYKC: siker izgalmas hajrában!
Ez nem volt semmi. Szombaton este rangadóval nyitott a Nyíregyházi KC második vonalbeli férfi kézilabda csapata, hiszen a szintén az első helyet megcélzó Fradi volt a vendég.
A kezdeti tapogatózásból a hazaik jöttek ki jobban és egyre növelték az előnyüket, ami a játékrész végére nyolc gólosra hízott. Klappolt minden, védekezésben és támadásban is jól játszott a házigazda. A szünet után is hazai gól jött, aztán amikor már úgy nézett ki, hogy a bab is hús, megrázta magát a zöld-fehér alakulat. A hazaiak 18-11-nél úgy megtorpantak, hogy a fővárosiak két gólosra csökkentették a hátrányt. Szerencsére ez a különbség már sokáig nem változott. Egészen az utolsó percig, amikor az emberelőnyben játszó zöld-fehérek a kapuba találtak. Tizennyolc másodperccel a vége előtt időt kértek a hazaiak, összekapták magukat és nem csak tartani tudták a különbséget, hanem Kaplonyi Zoltán pár másodperccel a lefújás előtt megzörgette a hálót. Így megszületett a hazai győzelem aminek értékét növeli, hogy a nagy riválist sikerült két vállra fektetni, egy tanulságokkal is szolgáló rangadón.
Férfi kézilabda NB IB, Keleti-csoport
Nyíregyházi KC-Ferencváros 27-25 (14-6)
Bem-csarnok, 600 néző, v.: Kékes Cs., Kékes P.
NYKC: Nagy L. – Munkácsi, Pánczél 7, Gubó 5, Varga L. 7/2, Tumidalsky 1, Tóth 1. Csere: Andelic, Oláh (kapusok), Nagy Cs. 2/1, Kurbely 1, Kaplonyi 2, Braun, Atsushi 1. Szakmai igazgató: Varga Zsolt. Kiállítások: 16, illetve 6 perc. Hétméteresek: 3/3, illetve 5/1.
Forrás: szon.hu