Nem tudtuk átlépni a saját árnyékunkat
Az MTK Budapest ellen lépett pályára a bajnokságban a Fatum Nyíregyháza női röplabdacsapata. A találkozó előtt a kérdés az volt, a legutóbbi budaörsi vereség után feláll-e a padlóról a házigazda…
Kikapott az MTK-tól a Fatum Nyíregyháza.
Az MTK Budapest ellen lépett pályára a bajnokságban a Fatum Nyíregyháza női röplabdacsapata. A találkozó előtt a kérdés az volt, a legutóbbi budaörsi vereség után feláll-e a padlóról a házigazda. A deréksérüléssel bajlódó Deborah Araujo és a térdproblémával küzdő Nelmaira Valdez nélkül kezdett a Nyíregyháza, és az első szettben 21-18-ra is vezetett. Innen fordított az MTK és nyerte a játékrészt. A második játszmában is egymás mellett haladt a két együttes, és 21-18-nál megint a hazaiaknál volt az előny. De ismét fordítottak a fővárosiak, és már 0-2 volt az állás. A harmadik szett is izgalmasan alakult, és ezúttal is a hajrában dőlt el a játszma sorsa – az MTK javára. A vendége 3-0-ra nyertek, és ezzel szinte biztossá vált, hogy a 7. helyen zárja az alapszakaszt a Nyíregyháza.
Fatum Nyíregyháza – MTK Budapest 0-3 ( 24, 25, 20 )
Bem Iskola, 500 néző
Nyíregyháza: Ramdin 7, Genesis 4, Andrejkovics 5, Kyoseva 11, Sikos 10, Kovács 12 Csere: Tóth ( liberó), Kundrák 1
vezetőedző: Kőhalmi Richárd
MTK: Kmezics 12, Szűcs 18, Papp 4, Hackl 7, Józsa 11, Lutter 1 Csere: Kilyénfalvi, Török, Cicic 1, Nagy (liberó)
vezetőedző: Hollósy László
Kőhalmi Richárd: Ismét nem sikerült átlépni a saját árnyékunkat…
Forrás: nyiregyhaza.hu