A nyerő huszonegyben
Huszonegy egyesület nyert aranyérmet az ifjúsági (U18) országos bajnokságon, amelyet Miskolcon rendeztek. A Nyíregyházi Sportcentrum versenyzői két elsőséggel gazdagodtak, ettől csak a négy bajnoki címet szerzett Ikarus BSE és a Győri AC valamint…
Kevés eredményesebb szakosztály volt az atlétikai ifjúsági országos bajnokságon a Nyíregyházi Sportcentrumnál.
Huszonegy egyesület nyert aranyérmet az ifjúsági (U18) országos bajnokságon, amelyet Miskolcon rendeztek. A Nyíregyházi Sportcentrum versenyzői két elsőséggel gazdagodtak, ettől csak a négy bajnoki címet szerzett Ikarus BSE és a Győri AC valamint a három elsőségig jutott Dobó SE és Tatabánya volt eredményesebb.Sérülése után szabadtéren először versenyzett Leveleki Bence, aki hármasugrásban a negyedik sorozat után nem kockáztatott tovább, hiszen nem forgott veszélyben az elsősége. Bakosi Béla és Bakosiné Szenczi Erika tanítványa egyéni csúccsal szerezte meg az aranyérmet.
A másik elsőség Zsiga Kinga nevéhez fűződik. Kerekes László és Cserpák Róbert tanítványa kétszer is felállhatott a dobogóra: erősebbik számában, diszkoszvetésben a legmagasabb, súlylökésben a harmadik fokára.
Ezüstérmes lett hármasugrásban a győri európai olimpiai fesztivál kiküldetéséért is harcoló Balogh Csenge, Botos Boglárka pedig 400 méteren ért célba másodikként. A küldöttség harmadik ezüstérmét súlylökésben Tóth Balázs szerezte, aki diszkoszvetésben egyéni legjobbját megjavítva végzett a negyedik helyen.A két arany-, három ezüst- és két bronzéremből álló nyíregyházi éremkollekciót Béni Gergő Roland tette teljessé, ő kétszáz méteren végzett a harmadik helyen, négyszázon pedig úgy lett hatodik, hogy eddigi egyéni legjobbját érte el. A másik sprinterreménység, Téglási Ákos is két döntőt futhatott, mindkétszer egy helyezéssel maradt le a dobogóról, holott százon előzetesen kinézett neki egy érem, de Széles Imre tanítványa az elmúlt hetek versenydőmpingjétől a jelek szerint kissé elfáradt.
Ifjúsági (U18) bajnokság, Miskolc
A Nyíregyházi Sportcentrum versenyzőinek eredményei
Fiúk
100 m: 4. Téglási Ákos 11.31.200 m: 3. Béni Gergő Roland 22.77, 4. Téglási Ákos 22.81.400 m: 6. Béni Gergő Roland 50.82, 7. Kovács Máté 51.37.Hármasugrás: 1. Leveleki Bence 14.66.Súlylökés: 2. Tóth Balázs 17.17, 5. Tőkési Levente 14.41, 9. Paulik Bence 12.96.Diszkoszvetés: 4. Tóth Balázs 47.04, 11. Paulik Bence 39.58, 13. Sipos Adrián 38.55, 14. Tőkési Levente 38.27.
Lányok
400 m: 2. Botos Boglárka 57.84.Távolugrás: 17. Nagy Boglárka 496, 19. Széki Dóra Anna 488.Hármasugrás: 2. Balogh Csenge 12.11, 6. Széki Dóra Anna 11.28, 11. Nagy Boglárka 10.58.Súlylökés: 3. Zsiga Kinga 12.64, 5. Pinhasov Mirjam 11.16, 10. Antal Enikő 8.30.Diszkoszvetés: 1. Zsiga Kinga 38.99, 9. Antal Enikő 28.88, 10. Pinhasov Mirjam 27.73.
Forrás:szon.hu