Megvan a bronzérem
Szikszai Róbert, diszkoszvető bronzérmes lett Tajpejben a 29. Nyári Universiadén, mellyel zárónapjához érkezett az atléták versenye is…
Szikszai Róbert, diszkoszvető bronzérmes lett Tajpejben a 29. Nyári Universiadén, mellyel zárónapjához érkezett az atléták versenye is.
A Nyíregyházi Sportcentrum atlétája kemény küzdelemben a második legjobb eredménnyel jutott a 12 versenyzőt felsorakoztató finaléba, melyet hétfőn hazai idő szerint egy kicsivel dél után rendeztek meg a kínai városban. A nagyon szoros megmérettetésen a nyíregyházi versenyzőnek a harmadikra elért 60,91 méteres kísérletével sikerült megszereznie a dobogó harmadik fokát, ezzel pedig a magyar atléták közül ő a negyedik, aki érmet szerzett Magyarországnak.
Diszkoszvetés döntő/ eredmények:
1. Jagers III. Reginald Louis (USA) 61,242. Firfirica Alin Alexandru (ROU) 61,133. Szikszai Róbert (HUN) 60,914. Cota Castro Mario (MEX) 60,075. Belo Francisco (POR) 59,786. Huszák János ( HUN) 59,69
Fotó: www.masz.hu