Ivett dupla ezüstje
Újra megtelt a Duna Aréna úszókkal, hiszen szerdától- szombatig a Budapest Bajnokságon mérettethették meg magukat a Nyíregyházi Sportcentrum versenyzői…
Szurovjcsák Ivett két ezüstérmet szerzett a Budapest  Bajnokságon.
Újra megtelt a Duna Aréna úszókkal, hiszen szerdától- szombatig a Budapest Bajnokságon mérettethették meg magukat a Nyíregyházi Sportcentrum versenyzői, ami az utolsó nagy hazai felnőtt korosztályos verseny volt és egyben fontos állomás a felkészülésben az augusztusi EB előtt.
Az első nap máris éremmel zárult. Szurovcsják Ivett 100 m mellen ezüstérmes lett Sztankovics Anna mögött. A fiúknál Valent Gergő új egyéni csúccsal a „B” döntő 3. helyén zárt. A nap végén az is sikerült, ami a magyar bajnokságon nem, a 4×100 m MIX gyorsváltóban is döntőt úszott a csapat és 8. helyezést ért el.
A harmadik nap nem hozott érmeket, de három versenyző is „A” döntőzött 200 m mellen Szurovcsják Ivett és Molnár Laura, míg 200 m háton Valent Gergő. A nap végére a két ötödik és egy nyolcadik hely mellett a 4×100 m MIX vegyes váltó hozta a legjobb helyezést, egy negyediket.
A negyedik nap a sprintszámoké volt és hogy meglegyen az alaphang 50 mellen Sztankovics Anna délelőtt egy bődületes országos csúccsal kezdett, második idővel Ivett került a délutáni döntőbe. A férfiaknál Valent Gergő új egyéni csúccsal „B” döntőt úszhatott és kilencedik lett.
A döntőben a délelőtti időt fél másodperccel megjavítva Szurovcsják Ivett a dobogó második fokára állhatott fel az EB résztvevő Sztankovics Anna mögött.
A következő nagy verseny a héten az utánpótlásra vár, Győrben. A hagyományossá vált delfin bajnokságot július 6-7. rendezik.
50m női mellúszás2. Szurovjcsák Ivett 0:32,57
4×100 mix vegyes4. Nyíregyházi Sportcentrum 4:18,661:03,70 Valent Gergő2:14,54 Szurovjcsák Ivett3:22,36 Molnár Laura4:18,66 Czegle Péter
4×100 mix gyors8. Nyíregyházi Sportcentrum 4:01,201:02,74 (1:02,74) Molnár Laura  0:30,192:01,18 (0:58,44) Valent Gergő 3:04,75 (1:03,57) Szurovcsák Ivett 4:01,20 (0:56,45) Czegle Péter