Zemplén Kupa Szerencsen
Az elmúlt héten Szerencsen jártak a Nyíregyházi Sportcentrum sakkozói. A XXVIII. Zemplén Kupán három kategóriában összesen 117 játékos indult, négy országból…
Az elmúlt héten Szerencsen jártak a Nyíregyházi Sportcentrum sakkozói. A XXVIII. Zemplén Kupán három kategóriában összesen 117 játékos indult, négy országból.
 Az A és B csoportokban 7, a C-ben (ez nem volt értékszámszerző) 8 mérkőzést játszottak a versenyzők. A Nyíregyházi Sportcentrum színeiben összesen kilencen neveztek a 90 perc gondolkodási idejű küzdelmekre. A 28 fős A csoportban Rubóczki Tibor indult, ő 15-ként rangsorolva 9. lett, 4 ponttal.
A 80 fős B csoportban Varga Marcell elsőként rangsorolva 6 ponttal, veretlenül meg is nyerte a versenyt! A 3. Papp László lett 5,5 ponttal (a 19. helyre lett rangsorolva a verseny kezdetekor).
További eredmények:12. (29) Blahota Marcell 4,528. (20) Szuhánszki Gergely 437. (60) dr. Blahota István 3,568. (66) Gyöngyi Bálint 2,574. (70) Gyöngyi Eszter 2
A C csoportban 9 fiatal játszott körmérkőzést. Varga Míra Adél 6 pontot gyűjtve a harmadik helyet szerezte meg.
A kupa ideje alatt 9 fordulós schnellverseny is volt, melyre 58-an neveztek. A mieink eredményei: