molino 4_ 5 6 7 8 12 mozdulj 10 11

37 érem Győrből

2018. március 07., szerda 10:07

14 arany, 11 ezüst és 12 bronzérmet gyűjtöttek be a hétvégén a Nyíregyházi Sportcentrum úszói az Arany Üst nemzetközi korosztályos úszóversenyen, Győrben.

Az idei év első nagy versenyén Urbin Tamás és Gyula Sándor tanítványai közül 12 versenyző indult a szerdától-szombatig tartó maratoni versenyen.

A háromhét edzőtáborból hazatérő Hatházi Dóra és Cserfalvi Olaf versenyzését kiemelt figyelemmel kísérte a szakosztályvezetés és a várakozásnak megfelelően kiváló egyéni csúcsokkal (Olaf 200 pillangó 2:07,09) és remek győzelmekkel bizonyították, hogy nem kirándulni voltak Madeirán. A felnőtt mezőnyben a VB résztvevő Kozma Dominik és Verrasztó Evelin mellett ott volt Szurovcsják Ivett és meg is nyerte az 50 mell felnőtt korcsoportos döntőjét. A versenyen remekül szerepeltek az utánpótlás versenyzőink is, hiszen Kovács Péter majdnem minden számban a dobogó legfelső fokára állhatott a 2005-06-os korosztályban, de olyan is előfordult, hogy a dobogó minden fokán nyíregyházi állt Kovács Péter mellett, Lengyel Áron és Tajthy Milán személyében. A lányoknál ugyan ebben a korosztályban Sztruhár Jázmin volt a legeredményesebb.

A verseny után folytatódik a felkészülés a március végi Magyar felnőtt Országos Bajnokságra.

A négy nap összesítése:
Aranyérem: 14
Ezüstérem:  11
Bronzérem : 12
Edzők: Urbin Tamás, Gyula Sándor


Oldalunk sütiket használ a megjelenítéshez. Honlapunkon cookie-kat használunk annak érdekében, hogy jobb szolgáltatást nyújthassunk Önnek. Cookie szabályzat..

Elfogadom a sütik használatát.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk