Két fronton küzdöttek a Sportcentrum úszói

2017. máj. 30., kedd 10:06

Hódmezővásárhelyen és Miskolcon versenyeztek a Nyíregyházi Sportcentrum úszói a hétvégén.

A hódmezővásárhelyi Országos Ifjúsági Bajnokságon a nyíregyházi úszók 7 fővel vettek részt. Versenyzőink fiatalabbak voltak az ifjúsági korosztálytól, így elsősorban a tapasztalatszerzés volt a cél. Több egyéni csúcs született, emellett Hatházi Dóra 13 évesen a 17 évesek között mindhárom pillangó számában döntőbe jutott.

Hatházi Dóra
50 m pillangó 28,66 V. hely
100 m pillangó 1:01,99 III. hely
200 m pillangó 2:15,34 V. hely

Nagyobb létszámmal képviselte magát a Sportcentrum az MVSI Kupán. 22 versenyző összesen 56 érmet szerzett. Molnár Fruzsina és Lakatos Szepesi Dorina egymaga 5-5 érmet gyűjtött Miskolcon.

Éremszerzők:

Molnár Fruzsina, Lakatos Szepesi Dorina, Barkóczi Roland, Csernyik Dániel, Radványi Nándor, Keczán Noel, Trizner Olivér, Ványi Dávid, Szakács Adorján, Molnár Kitti, Nagy Márton, Tajthy Milán, Török Ninetta, Csikós Petra, Barna Bianka, Lengyel Áron, Fogarasi Janka, Nagy Nikolett, Kovács Balázs, Fekete Viven, Yacov Yarden, Koi Gábor.