2 arany, 3 ezüst Popradon

2019. április 09., kedd 11:29

A nyíregyházi úszók 5 érmet szereztek a nemzetközi versenyen.

Az elmúlt hét péntektől vasárnapig Popradra, nemzetközi úszóversenyre utazott 22 régiós úszóversenyző
a "Jövő Bajnokai" program keretében.
A három napos úszóviadalon 5 nemzet 450 versenyzője mérhette össze a tudását.

A Nyíregyházi Sportcentrumot négy versenyző képviselte: Kis Anasztázia, Csikós Petra, Barna Bianka, Molnár Fruzsina
Urbin Tamás edző vezényletével. A nyíregyházi fiatalok több érmet is begyűjtöttek.

Barna Bianka Dorottya 50 mell és 200 vegyesen is aranyérmet szerzett, 100 és 200 mellen a dobogó második fokára állhatott fel.
Egy ezüstéremmel gazdagította az éremgyűjteményét Csikós Petra is, aki 200 m háton remek hajrával másodikként ért célba.