2 arany, 3 ezüst Popradon

2019. április 09., kedd 11:29
A nyíregyházi úszók 5 érmet szereztek a nemzetközi versenyen. Az elmúlt hét péntektől vasárnapig Popradra, nemzetközi úszóversenyre utazott 22 régiós úszóversenyzőa "Jövő Bajnokai" program keretében. A három napos úszóviadalon 5 nemzet 450 versenyzője mérhette össze a tudását. A Nyíregyházi Sportcentrumot négy versenyző képviselte: Kis Anasztázia, Csikós Petra, Barna Bianka, Molnár FruzsinaUrbin Tamás edző vezényletével. A nyíregyházi fiatalok több érmet is begyűjtöttek. Barna Bianka Dorottya 50 mell és 200 vegyesen is aranyérmet szerzett, 100 és 200 mellen a dobogó második fokára állhatott fel. Egy ezüstéremmel gazdagította az éremgyűjteményét Csikós Petra is, aki 200 m háton remek hajrával másodikként ért célba.