molino 4_ 5 6 7 8 12 mozdulj 10 11

Pontszerzés nélkül is megállták a helyüket

2013. szeptember 01., vasárnap 16:21

 

A bemutatkozás alkalmával nem vallott szégyent a Nyíregyházi TK a teke szuperligában.

Ahogy arra számítani lehetett, a bajnok Zalaegerszeg otthonában 8–0-s vereséget szenvedett a szuperligában újonc Nyíregyházi TK. A férfi tekebajnokság nyitányán mégsem vallott szégyent az NYTK a világbajnokoktól hemzsegő címvédő ellen, hiszen szoros párharcok is kialakultak, és a vendégek hat belső szettpontot is szereztek.

Finta Zoltán mindjárt kettőt is, és mindössze négy fa hiányzott ahhoz, hogy „ellopja” a pontot Járfás Szilárdtól, hiszen az összfát tekintve 559–555-re veszített riválisával szemben. Szegő Leventének ugyancsak reális esélye volt a becsületpont megszerzésére. Jól ment a játék Szlovenszki Tibornak, ám egyedül neki nem sikerült a szettnyerés a kimagaslóan teljesítő Fehér Zoltánnal (592) szemben. A mezőny egyedüli 600 fa feletti teljesítményét, Farkas Sándor produkálta (637), ám vele szemben is jutott részsiker Mogyorósi Péternek.

A nyíregyháziak tehát átestek a tűzkeresztségen, és a nyitányon kiderült, hogy helye van a csapatnak a legjobbak mezőnyében.

Férfi szuperliga: 1. forduló

Zalaegerszegi TK–Nyíregyházi TK 8–0 (3507–3245)

NYTK: Szlovenszki T. 560, Mogyorósi 565, Finta 555, Hetei I.-Ráski J. 502, Szegő 536, Kastura Zs. 527.

Ifi: 4–0 (1097–1043).


Oldalunk sütiket használ a megjelenítéshez. Honlapunkon cookie-kat használunk annak érdekében, hogy jobb szolgáltatást nyújthassunk Önnek. Cookie szabályzat..

Elfogadom a sütik használatát.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk