Röplabda szakág

Női Röplabda

Szeretném bemutatni, Nyíregyházi Sportcentrum Nonprofit Kft női röplabda szakágát.

Nyíregyházának 1997 óta a tudatos munkának köszönhetően van első osztályú női röplabda csapata. Az NRK az elmúlt években 5 x Magyar Bajnok, 6 x Magyar Kupagyőztes címet szerzett, valamint nemzetközi szinten is rendszeresen képviselte hazánkat. Ezen eredmények birtokában a város és a megye legsikeresebb csapatává vált.

Női röplabdában az ország keleti régiójának legeredményesebb utánpótlás bázisa Nyíregyházán a Nyíregyházi Sportcentrum Nonprofit Kft röplabda szakágánál működik. Kiemelten fontosnak tartjuk az utánpótlás tömegesítését, a minőségi szakmai munkát, melynek köszönhetően több utánpótlás és felnőtt válogatottat ad Nyíregyháza a magyar röplabdázásnak, (Botos Fruzsina, Szakmáry Gréta, Erdős Zsófia, Roma Flóra, Ilyés Bettina, Hengsperger Anna, Andrejkovics Alexandra, Vén Eszter) ennek is köszönhető, hogy az elmúlt években nem rendeztek utánpótlás országos döntőt nyíregyházi csapat nélkül.

Sportcentrumnál más látványcsapat-sportágakban szerzett elmúlt évekbeli tapasztalataink alapján akadémiai képzést indított 2014 szeptemberében Nyíregyházán.

A Nyíregyházi Sportcentrum Nonprofit Kft röplabda szakága a bázis iskolák tanulóira épít, ennek köszönhetően, ezen iskolák korosztályos csapatai (Bem József Általános Iskola, Móricz Zsigmond Általános Iskola, Arany János Gimnázium és Általános Iskola, Vasvári Pál Gimnázium, Zay Anna Gimnázium) minden évben bejutnak az Országos Diákolimpia döntőibe. Sok-sok bajnoki címmel büszkélkedhetnek az iskolák korosztályos csapatai.

Edzőink:

• Kőhalmi Richárd - felnőtt vezetőedző
  • Erdősné Balogh Erika - felnőtt másodedző
  • Balázs István - akadémiavezető
  • Moravszki Gyuláné - gyerek-miniedző (OGYB-Móricz)
  • Moravszki Gyula - gyerek-miniedző (OGYB-Móricz)
  • Szekér Lászlóné - mini-előkészítőedző (Bem)
  • Savics Bernadett - gyerekedző (Bem)
  • Nagy Attila - előkészítő (Arany)
  • Fodor Gábor - külsős kezdőedző
  • Tolnainé Svecz Orsolya - edző

A röplabda, mint minden sport, a rendszerességre, a fegyelemre, küzdeni tudásra tanít meg. Megvan azaz előnye, hogy a test-test elleni küzdelemre nem kerül sor. Sokan féltik gyermekeiket az ilyen sérülésektől. A röplabda erre kínál megoldást.

Büszkék vagyunk eredményeinkre, gyere csatlakozz ehhez a jó és sikeres csapathoz!

Erdősné Balogh Erika