Az Arany és a Bethlen a leggyorsabb iskola Nyíregyházán

2015. szeptember 27., vasárnap 09:58

A stadionban ismét megrendezték a Városi Diáksport Napot. Több száz gyerek mérte össze tudását, és ismerkedett meg a különböző sportágakkal.

Közös bemelegítéssel indult a hagyományos Városi Diáksport Nap, melyre Nyíregyháza általános és középiskoláiból érkeztek diákok. Több sportágban mérhették össze tudásukat, a kispályás foci, a strandröplabda és a kosárlabda mellett váltófutásban és kötélhúzásban is versenyezhettek a diákok. A legfontosabb azonban az volt, hogy mozogjanak, Nyíregyháza pedig ehhez minden feltételt igyekszik megteremteni.

Nyíregyháza egy sportos város, és ez nemcsak abban nyilvánul meg, hogy felújítunk sportcsarnokokat, tornatermeket, hanem alkalmat is teremtünk a sportra. Ilyen a Mozdulj Nyíregyháza!, vagy a mai diáksport nap, mely jó lehetőség arra a fiataloknak, hogy értelmesen töltsék szabadidejüket – mondta Jászai Menyhért, Nyíregyháza alpolgármestere.

A diáksport napon több sportágat is kipróbálhattak a fiatalok, és az is kiderült, hogy a váltófutás után az általános iskolásoknál az Arany János iskola a leggyorsabb, míg a középiskolások versenyét a Bethlen nyerte. A kötélhúzásban a Bem, illetve a Széchenyi nem talált legyőzőre.

A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Önkormányzat és a Magyar Diáksport Szövetség 2014. február 20-án együttműködési megállapodást írt alá. A megállapodás szerint az elmúlt tanév eredményei alapján a szeptemberi közgyűlésen Eredményességi és Tehetséggondozási utánpótlás díjat adományoz 6 testnevelőnek. Az elismeréseket ma adták át a megyeházán. Díjat kapott Rontóné Táti Gizella, Pintye Zoltán, Baráth Sándor, Széles Zoltán, Papp Szilárd és Bakosiné Szenczi Erika, utóbbi a nyíregyházi Vasvári Pál Gimnázium testnevelője.

Forrás: nyiregyhaza.hu